CIESZ SIĘ BEZPŁATNĄ WYSYŁKĄ WSZYSTKICH TWOICH ZAMÓWIEŃ

Strona główna » Blog » Inspiracje modowe » Jak odnaleźć swój styl?

Jak odnaleźć swój styl?

Jak odnaleźć swój styl

Temat inspiracji przewleka się odkąd nieznany był nam jeszcze ten termin.  Inspiracja jest tym zjawiskiem, bez którego nie istniałaby sztuka, literatura, moda, postęp technologiczny, czy też każda inna rzecz w której kreatywność odgrywa jedną z kluczowych ról. Jak się okazuje, to inspiracja jest jednym z budulców naszego stylu. Kim byśmy byli bez inspiracji? Dokąd zmierzałby nasz świat. Na te pytania warto odpowiedzieć po przeczytaniu tego artykułu. Czas na szybką wędrówkę od poznania siebie do samego Christiana Diora.

OBSERWUJ SIEBIE

Brzmi banalnie, nie jest to jednak aż tak oczywiste. Często bowiem zapominamy, jak ważne jest to, co my czujemy. Styl jest zakorzeniony w każdej z nas. Powinien być on spójny z osobowością. Jednakże spójny nie oznacza, że taki sam. Bardzo ważne jest, aby słuchać swojego wewnętrznego głosu, bez względu na panujące opinie i trendy. Nie zawsze będą one odpowiadać naszym estetycznym potrzebom. Słuchaj się swoich potrzeb. Nie naginaj granicy.  Weźmy pod lupę np. kolory. To ty najlepiej wiesz jakie kolory są twoimi bezpiecznymi, dzięki którym czujesz się dobrze. To ty wiesz, które kolory dają Ci dobrą, a które złą energię. W tym wszystkim nie zapominaj o swoim komforcie. Tym fizycznym jak i psychicznym.  

WIELE TWARZY

Szukanie swojego stylu jest niczym szukanie ulubionej kuchni. Musisz spróbować każdej, aby zdecydować, która smakuje Ci najlepiej. Często już po pierwszym kęsie wiesz, że za prędko nie powrócisz do tego stylu gotowania. Tak jak w przypadku rodzajów kuchni, również rodzaje stylów modowych warto pomieszać, aby znaleźć upragniony ,,smak’’. A sam proces szukania? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednego dnia być Marilyn Monroe a drugiego zamienić się w gwiazdę rocka. Aby móc odtworzyć swoje wszystkie twarze wieczorem w łóżku i przeanalizować wszystkie za i przeciw danego stylu stwórz swój folder inspiracji. Zdecydowany must have dla wszystkich wzrokowców. W galerii tworzysz album do którego wrzucasz ulubione kadry z dnia, zdjęcia stylizacji, na sobie, na manekinach. Do folderu możesz wrzucić tak naprawdę wszystko. Zobaczysz, że po pewnym czasie zauważysz, że wszystkie zdjęcia łączą się ze sobą w spójną estetykę.

 INSPIRUJ SIĘ IKONAMI

Przechodzimy do punktu, przez nas nazywanego tematem rzeką. O Jackie Kennedy, Księżnie Dianie i Grace Kelly, które uważane są za inspiracje, ikony kobiecości już pisałam. Więc aby nie popaść w monotematyczność opowiem trochę o inspiracji samego stylu szycia naszej marki. ,,Moda chciała powrócić do korzeni i odnaleźć swoją podstawową funkcję: stroić i upiększać kobiety’’ Wiedzieliście, że Christian Dior był niesamowicie skromnym człowiekiem? Skromnym i bardzo delikatnym. Najlepiej odnajdywał się w ciszy.

Jak wiemy, Dior to niekwestionowany geniusz formy, który doskonale uchwycił ducha swoich czasów. Ten skromny artysta nienawidził pustej ekstrawagancji. Miał ogromny szacunek dla klasyki, wyczuwał czego pragną kobiety i im to ofiarował. Wierzył, że moda jest aktem wiary, ucieleśnieniem tajemnicy. Dlatego pragnął swoimi projektami spełniać marzenia i uszczęśliwiać ludzi. I jak tu można by nie obrać jako inspiracji takowego podejścia?

Christian Dior to niekwestionowany geniusz oraz inspiracja naszej dyrektor kreatywnej Katarzyny Wysockiej. To nie tylko wzór czystej elegancji, klasycznych kreacji, ale również podejścia do mody. Podejścia do klienta. Spełnianie waszych marzeń modowych to coś bezcennego. Coś, dzięki czemu moda dostaje wiele ciepłych barw.

BUTIK W WARSZAWIE

Nie wiesz, która kreacja będzie idealna dla Ciebie? Odwiedź nasz Butik w Centrum Warszawy gdzie indywidualnie dobierzemy rozmiar i dopasujemy do Twojej sylwetki Twoją wymarzoną kreację.

Lulu de Paluza • Ekskluzywna odzież damska • Warszawa