CIESZ SIĘ BEZPŁATNĄ WYSYŁKĄ WSZYSTKICH TWOICH ZAMÓWIEŃ

Strona główna » Blog » Ikony mody » Patricia Field – Stylistka Nowego Jorku

Patricia Field – Stylistka Nowego Jorku

Patricia Field - Stylistka Nowego Jorku

Kultowe filmy zrzeszające fanów mody. To one stały się ponadczasową ikoną oraz ,,must – have’’ wśród ekranowych pozycji fashion. ,,Śniadanie u Tiffany’ego’’, ,,Coco Chanel’’, ,,Wyznania zakupocholiczki’’, ,,McQueen’’(…) przyciągnęły przed telewizory miliony widzów. Dziś opowiem wam o jednej z najważniejszych osób na planach takowych produkcji. Opowiem o mózgach geniuszu. Opowiem o stylistach. Właściwie to o jednej. Jednakże jak ważnej i wpływowej. Patricia Field, czyli autorka stylizacji dla kultowych produkcji modowych, między innymi:  ,,Seks w wielkim mieście’’ czy też ,,Diabeł ubiera się u Prady’’

Urodziła się w lutym 1941 roku w północno-zachodniej części Queens. Jej rodzice przyjechali do Nowego Jorku z Grecji. Dziś jest uznaną projektantką i stylistką, której klientami są nie tylko gwiazdy, ale także przedstawiciele wyższych warstw społeczeństwa nowojorskiego.  W końcu to ona stworzyła styl miasta znanego ze Statuy Wolności.

Mówiono, że każdy odcinek jest niczym nowe wydanie Vogue’a. ,,Seks w wielkim mieście’’ – czyli produkcja mająca niesamowity wpływ na świat mody, popkulturę, szeroko rozumiany – styl kobiet. Dlaczego stał się fenomenem? Cała seria opiera się na historii czterech przyjaciółek, reprezentujących całkowicie różne osobowości, a co za tym idzie – całkowicie różny styl. I tak też Patricia stworzyła cztery unikatowe style bohaterek oraz stylizacje, w których chodzić chciał każdy. Począwszy od klasycznej i konserwatywnej Mirandy, wyzwolonej, ekscentrycznej Samanthy, która kojarzy nam się z post-atomowymi kreacjami, opatrzonymi w masę dodatków, przechodzimy do zachowawczej i spokojnej w swojej wizualnej części Charlotee. Na koniec ikona. Główna bohaterka – Carrie Bradshaw, która reprezentuje styl nowoczesnej, nowojorskiej kobiety. Jej eklektyczne stylizacje stały się swojego czasu najchętniej ocenianymi zestawieniami. Całość tworzy intrygującą i inspirującą klamrę, w której każdy znajdzie coś dla swojego siebie. Od Patricii zależało, które marki modowe i lifestyle’owe pojawią się w produkcji. Jednakże, nie wszystkie stylizacje pochodziły od projektantów. Patricia jest bowiem fanką vintage shopów, w których podczas wszystkich lat produkcji  była stałą bywalczynią. Słynne futro, w którym Carrie biegła w sylwestra do Mirandy pochodzi właśnie z takowego sklepu. Idealnie pokazywała jak połączyć dwie różnorakie półki cenowe.

Zostając przy geniuszu Patriciii porozmawiajmy o kultowej produkcji ,, Diabeł ubiera się u Prady’’. Reżyser David Frankel w sposób satyryczny  opowiedział  o pracy w najpopularniejszym magazynie mody. Co ciekawe, wielu projektantów odmówiło pojawienia się w filmie, aby nie narazić się redaktor naczelnej magazynu – Annie Wintour. Film przyniósł olbrzymi sukces za sprawą między innymi wspaniałej obsady. Meryll Streep i Anna Hathaway na jednym ekranie? Oglądalność gwarantowana. Stylistka  za kreacje w tej produkcji została nominowana do Oscara oraz nagrody BAFTA, w kategorii ‘’Najlepsze kostiumy’’. W ogóle mnie to nie dziwi. Perfekcja oraz klasa. Tak określiłabym modowy kunszt tego filmu. Patricia postaci ubiera w ponadczasowe wydania ubrań topowych projektantów, bawiąc się formą oraz estetyką. Całość przynosi zadowalający efekt.

Przez lata pracy przy produkcjach filmowych  stworzyła oryginalną poetykę ubraniową, kopiowaną przez miliony kobiet na całym świecie – tak jednym zdaniem określiłabym słynną Patricię Field.

BUTIK W WARSZAWIE

Nie wiesz, która kreacja będzie idealna dla Ciebie? Odwiedź nasz Butik w Centrum Warszawy gdzie indywidualnie dobierzemy rozmiar i dopasujemy do Twojej sylwetki Twoją wymarzoną kreację.

Lulu de Paluza • Ekskluzywna odzież damska • Warszawa