Berlin Fashion Week

Każdego roku w Berlinie pierwszy tydzień lipca staje się wielkim świętem mody, muzyki, sztuki oraz filmu, w czasie którego przedstawiciele czołowych marek odzieżowych mają okazję zaprezentować swoje najnowsze projekty. Niemiecka stolica staje się miejscem multikulturowym, gdzie mieszają się nie tylko współczesne trendy stylizacyjne, ale i artystyczne inspiracje. W tegorocznej edycji Berlin Fashion Week 2019 wzięła udział także polska projektantka mody odzieżowej – Katarzyna Wysocka.

Kreatorka marki Lulu de Paluza zaprezentowała kolekcję odzieżową, dedykowaną odważnym i pewnym siebie kobietom. Zwiewna, długa sukienka SHARON, wykonana z najwyższej jakości jedwabiu przykuwała uwagę publiczności ze względu na lekkość formy oraz charakterystycznie wycięty dekolt w kształcie litery V, podkreślający kobiecość sylwetki. Pasowana w talii, wzbogacona delikatnym wiązanym paskiem kreacja sukienki świetnie komponowała się z długimi, zdobionymi kolczykami i lekkim makijażem modelki.

Sesja modowa z wybiegu Berlin Fashion Week

Katarzyna Wysocka zaprezentowała również oryginalny, dwuczęściowy kombinezon w ośmiornice, wykonany z żółtego jedwabiu. Prosty fason z charakterystycznymi krótkimi spodenkami i koszulą, zapinaną na powlekane tkaniną guziki, dobrze łączył się z lekkim makijażem modelki oraz klasycznym upięciem włosów. Wśród letnich stylizacji oszałamiające wrażenie zrobiła również długa, zdobiona czarnymi kokardami suknia w żółte motyle z wycięciem na plecach w kształcie litery V. Czarne, tylne wiązanie nadało całości stylizacyjnej wyrazistego charakteru.

Berlin Fashion Week to jedno z tych wydarzeń, gdzie technika brikolażu zostaje wykorzystana w celu stworzenia performatywnego spektaklu audiowizualnego. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie ma w tym nic niezwykłego – modelki, wybieg i muzyka. W rzeczywistości to spotkanie artystów, gdzie pewne siebie kobiety, stąpając po twardej powierzchni, starają się zwizualizować to, co stanowi głębie kultury, zakrzyczaną na co dzień przez niemy odzew ignorancji.

Ta idea przyświeca również Katarzynie Wysockiej, która w swoim atelier przełamuje stylizacyjne konwenanse.

Bo wszystko dla kobiet i przez kobiety jest tworzone.